Więcej widoków

Lampa podłogowa PILLAR, biały, podst. jesion

Oceń ten produkt jako pierwszy

Normalna cena: 949,00 zł

Cena promocyjna: 899,00 zł

Krótki opis

Długość: 83,5 cm

Szerokość: 83,5 cm

Wysokość: 142 cm

 
Podstawa: drewno

Ilość żarówek: 1

Gwint żarówki: E27

Moc żarówki max: 60W

Szczegóły

 

Światło to nieodzowny składnik wszystkich przestrzeni, w których mieszkamy. To ono nadaje każdemu wnętrzu charakterystyczny blask. To właśnie światło wyodrębnia i podkreśla bryły mebli. Wreszcie to światło daje nam swego rodzaju poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza wtedy, gdy aura na zewnątrz jest ponura i przygnębiająca. Wszystkie te założenia doskonale spełnia lampa podłogowa Pillar.

Nazwa lampy w języku polskim oznacza filar, kolumnę – czyli detal architektoniczny znany już starożytnym Egipcjanom, Grekom i Rzymianom. Zwieńczenia kolumn pochodzące z tak odległych czasów były bogato zdobione. Dziś, kiedy dominuje minimalizm formy, wystarczy jedynie lekko zarysować "ideę kolumny", by każdy dostrzegł w naszej lampie podłogowej podobieństwo do klasycznych wzorów.

Wysunięte ramię lampy Pillar zdaje się "trzymać w ręku" niezwykle cenny skarb: klosz, w którym zamknięte jest światło. Widzimy tutaj podobieństwo do miejskich lamp, które oświetlały parki i inne przestrzenie już w XIX wieku. Jak widać, nawet w najnowszych dziełach projektantów mebli można odczytać ślady przeszłości. To żywy dowód na to, że design potrafi być ponadczasowy.

Zastosowania

Lampa podłogowa Pillar powinna zagościć we wnętrzach utrzymanych w duchu skandynawskim i minimalistycznym. Z pewnością przypadnie ona do gustu również wielbicielom wnętrz nowoczesnych oraz wszystkim tym, którzy doceniają niecodzienny, acz wielce wysmakowany design przedmiotów ozdabiajacych mieszkania.